Vaiksete Vete Trio, koosseisus Marek Talts, Merike Vellend ja Liis Kibuspuu, on salvestamas albumit, kuhu talletatakse aastaid tagasi vabakogudustes levinud laulude uusversioonid. Paljudele armsaks saanud laule, mille hulka kuuluvad näiteks Tiiu Jürma “Otsekui hirv”, Heldur Toomingu “Kanarbikunõmm” ning mitmed Marje Singi laulud, esitasid omal ajal teiste seas Endel Lohu ja Helari Puu. Tegemist on muusikaga, mis levis nõukogude ajal käsikirjalisena ning mõningatel juhtudel ei ole autoridki teada.

Endli tütre Merike Vellendi esituses ja Marek Taltsi seadetega on need lood saanud õrnema ning kaasaegsema kõla, mis aitab nüüdseks juba peaaegu ununenud laule ka nooremale põlvkonnale tutvustada. Kirjale on lisatud üks näide proovisalvestusest. Oma tegevusega loodame elustada nende sisukate ja vabakoguduste ajaloos oluliste laulude esitamist ning mitte lasta neil unustusehõlma vajuda.

Salvestamisega kaasnevad kulud, mille kogusumma jääb umbes 4500 euro ligi, sellest on meil hetkel õnnestunud annetuste teel koguda 2600 eurot. Kui mõni kogudus või koguduseliige tunneb südames soovi seda albumit toetada, oleme iga euro eest väga tänulikud! Kindlasti leiame ka aja, et kogudustes muusikaga kaasa teenida ja iga annetaja saab tänutäheks CD albumi.
Annetused saab kanda Marek Taltsi pangakontole nr. EE832200001104194028 selgituseks märkida “Annetus Vaiksete Vete Trio salvestusprojekti toetuseks”. Kui soovite ka valmivat plaati või kutsuda meid kaasa teenima, siis võtke palun ühendust: marektalts@gmail.com

õnnistussooviga,
Vaiksete Vete Trio

Close Menu